Jak elektronická dálniční známka a elektronické mýtné za placené úseky silnic fungují?

U elektronické dálniční známky dojde k registraci státní poznávací značky vašeho vozidla v mýtném systému. Elektronická dálniční známka tedy funguje výhradně přes vaši státní poznávací značku. Na dálnicích a mýtnicích jsou umístěny kamery, které zaznamenávají státní poznávací značky a ověřují, zda je pro vaše vozidlo na daný časový úsek v systému zaznamenána elektronická dálniční známka. Dálniční známku již tedy není třeba lepit na čelní sklo vozidla. Elektronická dálniční známka funguje pro motorová vozidla všech zemí. Jakým způsobem to přesně funguje, se dozvíte níže.

Placené úseky se nacházejí na dálnicích A 9 Pyhrn, A 10 Tauern, A 11 Karawanken, A 13 Brenner a na rychlostní silnici S 16 Arlberg.

Několik vteřin po dokončení objednávky vám přijde e-mail. V tomto e-mailu najdete potvrzení o objednávce ve formátu PDF. Není nutné, abyste si toto potvrzení tiskli a vozili ho s sebou. Elektronická dálniční známka je platná i bez tohoto potvrzení. Není nutné se tímto potvrzením prokazovat.

Žádnou nalepovací známku již nepotřebujete! To je velkou výhodou celého systému! U elektronické dálniční známky se do systému zaznamená státní poznávací značka vašeho vozidla a aktivuje se pro použití dálnice. Dálniční známku již tedy není třeba lepit na čelní sklo vozidla.

Při objednávce si zvolíte požadované datum, od kterého má být elektronická dálniční známka platná. Dálniční známka je platná teprve od tohoto data.

Na cestu můžete vyrazit hned po dokončení koupě! Několik vteřin po úspěšném zaplacení obdržíte e-mail s potvrzením. Jakmile toto potvrzení dostanete, je vaše elektronická dálniční známka platná. Tedy v případě, že jste jako počáteční datum platnosti zvolili aktuální datum. Přejeme vám příjemnou cestu!

Celkem pět úseků dálnic je od 15. prosince 2019 od povinnosti mít dálniční známku osvobozeno. Zde tedy není třeba si dálniční známku kupovat. Jedná se o následující úseky: A1 Westautobahn (od hraničního přechodu Walserberg až po výjezd z dálnice Salzburg-Nord) A12 Inntalautobahn (od hraničního přechodu Kiefersfelden až po výjezd z dálnice Kufstein-Süd) A14 (od hraničního přechodu Hörbranz až po výjezd z dálnice Hohenems) A7 (Mühlkreisautobahn, nový most přes Dunaj v Linci – ve výstavbě) A26 (Západní okruh v Linci – ve výstavbě)

U elektronické dálniční známky dojde k registraci státní poznávací značky vašeho vozidla v mýtném systému. Elektronická dálniční známka tedy funguje výhradně přes vaši státní poznávací značku. Na dálnicích a mýtnicích jsou umístěny kamery, které zaznamenávají státní poznávací značky projíždějících vozidel a ověřují, zda je pro vaše vozidlo na daný časový úsek v systému zaznamenána elektronická dálniční známka. Dálniční známku již tedy není třeba lepit na čelní sklo vozidla.

Nabízíme všechny oblíbené způsoby platby. Na našich webových stránkách můžete bezpečně zaplatit přes PayPal, systém Klarna (okamžitá platba), bankovním převodem nebo prostřednictvím všech běžných kreditních karet.

Jsme nezávislá společnost a nejsme distribučním partnerem společnosti ASFINAG, zejména neexistuje žádná distribuční smlouva mezi společnostmi Regit GmbH a ASFINAG. Společnost ASFINAG však byla soudním rozhodnutím (soudním příkazem) zavázána k tomu, aby nám umožnila komerční přeprodej digitálních mýtných produktů s datem zahájení platnosti kratším než 18 dní od zakoupení spotřebitelům. Tato povinnost platí od 15. 2. 2021 až do odvolání. (Vyšší zemský soud ve Vídni jako kartelový soud 01.02.2021, 28 Kt 4/20b, 28 Kt 5/20z; Nejvyšší soud jako kartelový vrchní soud 12.10.2021, 16 Ok 1/21i).

Náš systém vaši objednávku zpracuje plně automaticky. Jakmile proběhne úhrada, bude vaše elektronická dálniční známka během několika minut aktivována. Přijde vám samozřejmě e-mail s potvrzením objednávky. Než vjedete na dálnici, vyčkejte prosím, než vám přijde e-mail s potvrzením objednávky.

Doba platnosti se různí: 10 dní, 2 měsíce nebo 1 rok (do 31. ledna následujícího roku).

Zda dálniční známku máte či nikoli namátkově kontroluje servisní a kontrolní služba. Automatické kontroly jsou navíc prováděny pomocí kamer umístěných na dálnicích a mýtnicích. Dalších 20 kamer je mobilních – jejich stanoviště se neustále mění.

DÁLNIČNÍ ZNÁMKA A JEJÍ PLATNOST

Nejprve zvolte, jakou dálniční známku chcete v mýtném systému provozovatele dálnice zaregistrovat. K dispozici jsou dálniční známky s dobou platnosti 10 dní, 2 měsíce nebo 1 rok. Poté zvolte, odkdy má být dálniční známka platná. Začátek platnosti dálniční známky si můžete zvolit libovolně. Vy sami rozhodnete, zda má být dálniční známka planá ihned nebo od libovolného budoucího data.

ZAPLATIT A VYRAZIT

V posledním kroku zaplatíte přes PayPal, systém Klarna (okamžitá platba), bankovním převodem nebo kreditní kartou. Do 3 minut po zaplacení bude registrace vaší poznávací značky u provozovatele dálnice dokončena. Potvrzení o úspěšné registraci dostanete e-mailem ve formátu PDF. Pokud jste zvolili možnost, že má mít dálniční známka okamžitou platnost, můžete vyrazit, jakmile obdržíte e-mail s potvrzením. Šťastnou cestu!

TYP VOZIDLA A STÁTNÍ POZNÁVACÍ ZNAČKA

Poté zvolte, zda pojedete autem nebo motocyklem a v jaké zemi je vaše vozidlo zaregistrováno. Zobrazí se dvě zadávací políčka s podobou státní poznávací značky. Do nich zadáte písmena a číslice vaší státní poznávací značky. Dvojí zadání slouží k odhalení a opravě překlepů.

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT? NAPIŠTE NÁM.